2. Aşama Sonuçları


MAHALLE TASARIMI FİKİR YARIŞMASI 2.AŞAMA SONUÇLARI

 

Mahalle Tasarımı Fikir Yarışmasının 1.aşamasına 111 proje katılmış, jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda 111 projeden 8’i 2.aşamaya davet edilmişti. Yarışmacıların 2.aşamaya yönelik olarak hazırladıkları projeleri değerlendirmek üzere yapılan jüri toplantısı 18 Ağustos 2017 tarihinde danışman, asli ve yedek jüri üyeleri ile raportör ve raportör yardımcılarının katılımıyla İller Bankası A.Ş. Macunköy Sosyal ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu jüri toplantısında projeler üzerinde jüri üyeleri, uzun oturumlar boyunca değerlendirmeler yapmışlardır. Değerlendirme sonucunda 3 proje eşdeğer ödüle, 5 proje ise mansiyona layık görülmüştür. Eşdeğer ödül almaya hak kazanan projelerin her biri 75.000 TL, mansiyon almaya hak kazanan projelerin her biri 15.000 TL para ödülü ile ödüllendirilecektir.

Ödül almaya hak kazanan projelerin listesi aşağıdaki gibidir:

 

Eşdeğer Ödül Almaya Hak Kazanan Projeler:

Cansu GÜRESER (Mimar, İTÜ)

Çağlar BARIŞ (Mimar, Dokuz Eylül Ünv.)

İbrahim Tolga HAN (Mimar, İTÜ)

Ece DOĞAN (Mimar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Ünv.)

Elif SARPAŞAR (Y.Mimar, İTÜ)

Yardımcılar;

Sabriye Derya YÜCE (Mimar)

Öner DEMİRCAN (Mimar)

Danışman;

Dr.Deniz ASLAN (Y.Mimar)

 

Ozan GÜRSOY (Mimar, Gazi Üniversitesi)

Sinan GÜNAY (Mimar, İTÜ)

 

H.Serdar KAYA(Mimar, İTÜ)

Meltem ERDEM KAYA (Peyzaj Mimarı, İÜ)

S.Elif SERDAR (Peyzaj Mimarı, İTÜ)

Ezgi GÜLER (Şehir Plancısı, İTÜ)

Gökçe ŞAHİN (Şehir Plancısı, İTÜ)

Başak DEMİREŞ ÖZKUL (Şehir Plancısı, İTÜ)

Ömür Sözer ŞENOL (Peyzaj Mimarı, İTÜ)

Mine ÇİÇEK (Mimar, Şehir Plancısı, İTÜ)

Yardımcılar;

Murat DEMİRCAN (Mimar)

Cansu SARIKEÇE (Peyzaj Mimarı-Mimar)

Elif Tuba ALHAN ŞİMŞEK (Mimar)

Damla İŞCAN (Öğrenci-İÜ)

 

Mansiyon Almaya Hak Kazanan Projeler:

Doğan TÜRKKAN (Mimar, YTÜ)

Yardımcılar;

Hande Gül TÜRKKAN (Mimar, Erciyes Ünv.)

Sinan TEKELİ (Mimar, Beykent Ünv.)

Ali Osman BAYRAM  (Öğrenci, FSMVÜ)

Tarık ŞENGÜLEÇ (Öğrenci, Özyeğin Ünv.)

Sefa ÇOBAN (Öğrenci, Işık Ünv.)

 

Volkan DALAĞAN (Y. Mimar, İYTÜ)

 

Mert AKAY (Şehir Plancısı, ODTÜ)

Hazal ERTEM (Şehir Plancısı, ODTÜ)

Elifnaz GÜLCAN (Şehir Plancısı, ODTÜ)

Nacize GÖZEL (Şehir Plancısı, ODTÜ)

Alime Cansu İTEZ (Şehir Plancısı, ODTÜ)

Selen KARADOĞAN (Şehir Plancısı, ODTÜ)

Çağrım KOÇER (Mimar, TED Ünv.)

 

Ahmet İlyas BİLGİN (Mimar, Uludağ Ünv.)

Leyla DOĞAN (Şehir Plancısı, ODTÜ)

Yardımcılar;

Faruk ÖZGÖKÇE (Mimar)

Serhat ÖZLÜ (Mimar)

Hasan KAVAN (Mimar)

Mürvet YAMAN (Sosyolog)

İbrahim ŞAŞKAN (Öğrenci)

Mehmet BİKEÇ (Öğrenci)

Emirhan Kazım BURSALI (Öğrenci)

Ersan BİÇİL (Öğrenci)

Ahmet ERGÜN (Öğrenci)

 

Hasan AKYÜZ (Mimar, Çukurova Ünv.)

 

Eşdeğer ödül ve mansiyon kazanan yarışmacılara, projelerine ilişkin hazırlanmış olan jüri raporu ve tutanaklar, adres zarfı içinde belirttikleri posta adreslerine gönderilecektir.  Ayrıca ilk aşamadaki jüri değerlendirme tutanakları ve elenen projelerle ilgili jüri raporları ve tutanaklar da tüm proje sahiplerine gönderilecektir.

Yarışmaya katılan tüm projelerin sergilenmesi, kolokyum düzenlenmesi ve aynı zamanda yarışmada dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi amacıyla 19 Eylül 2017 tarihinde Ankara’da ödül töreni, kolokyum ve sergi organizasyonu gerçekleştirilecektir.

Mahalle Tasarımı Fikir Yarışmasına katılan tüm yarışmacılara gösterdikleri ilgi ve birbirinden değerli fikir ve tasarımları için teşekkür ederiz.

 

22.08.2017

İLLER BANKASI A.Ş.